Szkolenia i kursy dofinansowane
- Szkolenia przeprowadzamy wg Twojego zapotrzebowania (tematyka, zakres, stopień zaawansowania) i na Twoich warunkach (termin, stacjonarnie lub zdalnie).
- Pomagamy wypełnić wszystkie druki i całą biurokrację – nie pozwolimy Ci zakopać się w stosie papierów i tabelek.
- Szkolenia realizujemy dopiero wtedy, gdy mamy 100% pewności, że otrzymasz dofinansowanie, o które się ubiegasz – czyli nic nie ryzykujesz.
Pomożemy Ci załatwić formalności związane z dofinansowaniem i zrealizujemy każde szkolenie, które podniesie umiejętności Twoich pracowników i zwiększy konkurencyjność Twojej firmy.
Szkolenia mogą być dofinansowane nawet w 100% – czyli nic za to nie zapłacisz!
Działamy w całej Polsce!
Dofinansowania realizowane są w ramach programów:
- BUR (Baza Usług Rozwojowych) ze środków unijnych i rządowych pozyskanych przez PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości);
- KFS (Krajowy Fundusz Szkoleniowy), którego lokalnymi operatorami są Powiatowe Urzędy Pracy (PUP) oraz Wojewódzkie Urzędy Pracy;
- KKZ (Kwalifikowane Kursy Zawodowe) realizowane przez operatorów lokalnych ze środków rozdysponowanych przez Urzędy Marszałkowskie.
Nasza firma jest wpisana w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) pod numerem ewidencyjnym 2.28/00075/2018oraz w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia pod numerem 22541
Poniżej możesz poczytać o szczegółach, ale jeśli nie masz czasu wystarczy, że napiszesz do nas, a nasz konsultant wytłumaczy wszystko w rozmowie telefonicznej.
Możesz też zapisać się na bezpłatny webinar – podczas godzinnego szkolenia online dowiesz się o możliwościach dofinansowania szkoleń i kursów.
Refundacja z BUR
Baza Usług Rozwojowych umożliwia dofinansowanie szkoleń z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). BUR nie dofinansowuje szkoleń w województwach: mazowieckim i pomorskim. W pozostałych tak, ale z różnym poziomem procentowym dofinansowania (maksymalnie 80%), z różnymi limitami (zł) na pracownika i całą firmę.
Ponadto firma szkoleniowa, realizująca projekty, musi posiadać akredytację w Bazie Usług Rozwojowych oraz certyfikat jednej z kilku uznanych instytucji.
Nasza firma posiada Certyfikat Akademii Edukacyjnej VCC (Vocational Competence Certificate) oraz akredytację w Bazie Usług Rozwojowych.
Z BUR mogą korzystać mikro i małe (do 80% refundacji) oraz średnie przedsiębiorstwa (50% refundacji).
Podstawowe kryteria zaliczenia przedsiębiorstwa do odpowiedniej grupy MMŚP (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw):
- mikroprzedsiębiorstwo: mniej niż 10 pracowników oraz obrót bądź suma bilansowa nie większa niż 2 mln EUR;
- małe przedsiębiorstwo: mniej niż 50 pracowników oraz obrót bądź suma bilansowa nie większe niż 10 mln EUR;
- średnie przedsiębiorstwo: mniej niż 250 zatrudnionych pracowników oraz obrót nie większy niż 50 mln EUR bądź suma bilansowa nie większa niż 43 mln EUR;
- przedsiębiorca w dniu zawarcia umowy wsparcia oraz w trakcie jej trwania nie może mieć zawieszonej działalności gospodarczej;
- dodatkowo przedsiębiorca musi prowadzić działalność min. 6 miesięcy, licząc także od momentu odwieszenia działalności.
Brana jest pod uwagę wielkość zatrudnienia nie tylko w firmie, która występuje o środki, ale we wszystkich z nią powiązanych. Stan zatrudnienia sumuje się. Przykładowo, gdy o dofinansowanie stara się firma licząca 150 osób, ale jest powiązana z firmą zatrudniająca 110 osób – wtedy łączne zatrudnienie przekracza 250 osób i taka firma nie może otrzymać dofinansowania z BUR, ponieważ wykracza poza kryteria średniego przedsiębiorstwa.
Każde województwo dysponuje odrębnymi budżetami na szkolenia. Nabór jest ciągły. Instytucją nadzorującą jest PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości).
Dofinansowanie z KFS
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) umożliwia sfinansowanie nawet 100% kosztów szkoleń za pośrednictwem Powiatowych Urzędów Pracy (PUP), które otrzymują środki z Wojewódzkich Urzędów Pracy. Dokumenty związane z finansowaniem lub dofinansowaniem mogą być składane wyłącznie w terminach, w których Powiatowy Urząd Pracy ogłasza nabór. Dla każdego powiatu są to inne terminy.
W przypadku KFS istnieją limity dofinansowań wartości szkolenia:
- mikroprzedsiębiorstwa (poniżej 10 zatrudnionych): 100% wartości szkolenia;
- małe i średnie przedsiębiorstwa (poniżej 250 zatrudnionych): 80% wartości szkolenia;
- na jednego pracownika można otrzymać maksymalnie trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia – w 2023 roku jest to kwota 20805 zł.
Niepodważalną zaletą szkoleń z KFS jest to, że przedsiębiorca nie musi wykładać żadnych pieniędzy. Po podpisaniu umowy dostaje z Powiatowego Urzędu Pracy pieniądze na swoje konto, firma VR Training przeprowadza szkolenie, a dopiero po szkoleniu wystawiana jest faktura i dokonuje się płatności.
Jak widać, nie ma tu absolutnie żadnego ryzyka ze strony przedsiębiorcy, gdyż przy szkoleniach refinansowanych w 100% nie musi wykładać ani jednej swojej złotówki.
Dofinansowanie KKZ
Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy (KKZ) to pozaszkolna forma kształcenia ustawicznego kierowana do osób dorosłych zainteresowanych uzyskiwaniem i uzupełnianiem wiedzy, której program nauczania uwzględnia podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji. Jego ukończenie umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w zakresie tej kwalifikacji.
KKZ realizowane są przy współpracy z operatorami lokalnymi ze środków rozdysponowanych przez poszczególne Urzędy Marszałkowskie.
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe pozwalają:
- zdobyć nowy zawód;
- uzupełnić swoje wykształcenie;
- udoskonalić swoje umiejętności;
- wspomóc rozwój swojej kariery zawodowej.
Inne źródła dofinansowania
VR Training współpracuje także z wieloma innymi instytucjami i fundacjami, które umożliwiają refundowanie części kosztów szkoleń.
Jesteśmy poważną i odpowiedzialną firmą – dlatego nasze szkolenia, warsztaty oraz kursy objęte są ochronną polisą ubezpieczeniową.