Szkolenia i kursy dofinansowane
- Szkolenia przeprowadzamy wg Twojego zapotrzebowania (tematyka, zakres, stopień zaawansowania) i na Twoich warunkach (termin, stacjonarnie lub zdalnie).
- Pomagamy wypełnić wszystkie druki i całą biurokrację – nie pozwolimy Ci zakopać się w stosie papierów i tabelek.
- Szkolenia realizujemy dopiero wtedy, gdy mamy 100% pewności, że otrzymasz dofinansowanie, o które się ubiegasz – czyli nic nie ryzykujesz.
Pomożemy Ci załatwić formalności związane z dofinansowaniem i zrealizujemy każde szkolenie, które podniesie umiejętności Twoich pracowników i zwiększy konkurencyjność Twojej firmy.
Szkolenia mogą być dofinansowane nawet w 100% – czyli nic za to nie zapłacisz!
Działamy w całej Polsce!
Dofinansowania realizowane są w ramach programów:
- BUR (Baza Usług Rozwojowych) ze środków unijnych i rządowych pozyskanych przez PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości);
- KFS (Krajowy Fundusz Szkoleniowy), którego lokalnymi operatorami są Powiatowe Urzędy Pracy (PUP) oraz Wojewódzkie Urzędy Pracy;
- KKZ (Kwalifikowane Kursy Zawodowe) realizowane przez operatorów lokalnych ze środków rozdysponowanych przez Urzędy Marszałkowskie.
Nasza firma jest wpisana w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) pod numerem ewidencyjnym 2.28/00075/2018oraz w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia pod numerem 22541
Poniżej możesz poczytać o szczegółach, ale jeśli nie masz czasu wystarczy, że napiszesz do nas, a nasz konsultant wytłumaczy wszystko w rozmowie telefonicznej.
Możesz też zapisać się na bezpłatny webinar – podczas godzinnego szkolenia online dowiesz się o możliwościach dofinansowania szkoleń i kursów.
Baza Usług Rozwojowych umożliwia dofinansowanie szkoleń z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). BUR nie dofinansowuje szkoleń w województwach: mazowieckim i pomorskim. W pozostałych tak, ale z różnym poziomem procentowym dofinansowania (maksymalnie 80%), z różnymi limitami (zł) na pracownika i całą firmę.
Ponadto firma szkoleniowa, realizująca projekty, musi posiadać akredytację w Bazie Usług Rozwojowych oraz certyfikat jednej z kilku uznanych instytucji.
Nasza firma posiada Certyfikat Akademii Edukacyjnej VCC (Vocational Competence Certificate) oraz akredytację w Bazie Usług Rozwojowych.
Z BUR mogą korzystać mikro i małe (do 80% refundacji) oraz średnie przedsiębiorstwa (50% refundacji).
Podstawowe kryteria zaliczenia przedsiębiorstwa do odpowiedniej grupy MMŚP (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw):
- mikroprzedsiębiorstwo: mniej niż 10 pracowników oraz obrót bądź suma bilansowa nie większa niż 2 mln EUR;
- małe przedsiębiorstwo: mniej niż 50 pracowników oraz obrót bądź suma bilansowa nie większe niż 10 mln EUR;
- średnie przedsiębiorstwo: mniej niż 250 zatrudnionych pracowników oraz obrót nie większy niż 50 mln EUR bądź suma bilansowa nie większa niż 43 mln EUR;
- przedsiębiorca w dniu zawarcia umowy wsparcia oraz w trakcie jej trwania nie może mieć zawieszonej działalności gospodarczej;
- dodatkowo przedsiębiorca musi prowadzić działalność min. 6 miesięcy, licząc także od momentu odwieszenia działalności.
Brana jest pod uwagę wielkość zatrudnienia nie tylko w firmie, która występuje o środki, ale we wszystkich z nią powiązanych. Stan zatrudnienia sumuje się. Przykładowo, gdy o dofinansowanie stara się firma licząca 150 osób, ale jest powiązana z firmą zatrudniająca 110 osób – wtedy łączne zatrudnienie przekracza 250 osób i taka firma nie może otrzymać dofinansowania z BUR, ponieważ wykracza poza kryteria średniego przedsiębiorstwa.
Każde województwo dysponuje odrębnymi budżetami na szkolenia. Nabór jest ciągły. Instytucją nadzorującą jest PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości).
Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) umożliwia sfinansowanie nawet 100% kosztów szkoleń za pośrednictwem Powiatowych Urzędów Pracy (PUP), które otrzymują środki z Wojewódzkich Urzędów Pracy. Dokumenty związane z finansowaniem lub dofinansowaniem mogą być składane wyłącznie w terminach, w których Powiatowy Urząd Pracy ogłasza nabór. Dla każdego powiatu są to inne terminy.
W przypadku KFS istnieją limity dofinansowań wartości szkolenia:
- mikroprzedsiębiorstwa (poniżej 10 zatrudnionych): 100% wartości szkolenia;
- małe i średnie przedsiębiorstwa (poniżej 250 zatrudnionych): 80% wartości szkolenia;
- na jednego pracownika można otrzymać maksymalnie trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia – w 2023 roku jest to kwota 20805 zł.
Niepodważalną zaletą szkoleń z KFS jest to, że przedsiębiorca nie musi wykładać żadnych pieniędzy. Po podpisaniu umowy dostaje z Powiatowego Urzędu Pracy pieniądze na swoje konto, firma VR Training przeprowadza szkolenie, a dopiero po szkoleniu wystawiana jest faktura i dokonuje się płatności.
Jak widać, nie ma tu absolutnie żadnego ryzyka ze strony przedsiębiorcy, gdyż przy szkoleniach refinansowanych w 100% nie musi wykładać ani jednej swojej złotówki.
Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy (KKZ) to pozaszkolna forma kształcenia ustawicznego kierowana do osób dorosłych zainteresowanych uzyskiwaniem i uzupełnianiem wiedzy, której program nauczania uwzględnia podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji. Jego ukończenie umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w zakresie tej kwalifikacji.
KKZ realizowane są przy współpracy z operatorami lokalnymi ze środków rozdysponowanych przez poszczególne Urzędy Marszałkowskie.
Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe pozwalają:
- zdobyć nowy zawód;
- uzupełnić swoje wykształcenie;
- udoskonalić swoje umiejętności;
- wspomóc rozwój swojej kariery zawodowej.
Inne źródła dofinansowania
VR Training współpracuje także z wieloma innymi instytucjami i fundacjami, które umożliwiają refundowanie części kosztów szkoleń.
Jesteśmy poważną i odpowiedzialną firmą – dlatego nasze szkolenia, warsztaty oraz kursy objęte są ochronną polisą ubezpieczeniową.